Отборите на Фулъм и Ливърпул играят при резултат 0:1 в мач-реванш

...

НА ЖИВО: Фулъм - Ливърпул 0:1

Отборите на Фулъм и Ливърпул играят при резултат 0:1  в мач-реванш от полуфиналите на Карабао Къп. Първата среща приключи при резултат 2:1 за мърсисайдци на " Анфийлд ".

Днес отборът на Юрген Клоп гостува на лондончани, а срещата на " Крейвън Котидж " започва в 22:00 часа и ще бъде предавана директно по DIEMA SPORT 2. На Gong.bg ще проследим най-интересните моменти от срещата

Още в първата минута Ливърпул имаше късмет да сътвори нещо по-опасно от статично състояние. Харви Елиът центрира, а в наказателното на Фулъм Луис Диас стигна до топката и стреля с глава, само че неопределено.

В 6-ата минута Дарвин Нунес получи отляво. Той си бутна топката и нахлу във вътрешността, след което стреля с десния крайник към близкия ъгъл. Стражът на домакините обаче се оправи.

Две минути по-късно пристигна и първата доста добра опция за лондончани. Жоао Палиня се освободи и засече центриране от корнер. Той стреля от въздуха към бялата точка, само че прати топката над напречната греда на вратата, защитавана от Келъхър.

В 11-ата минута на мача Куанса прати отличен дълъг пас към Луис Диас, който съумя да поеме на гърди. Той се оправи с Тимоти Кастан и нахлу в наказателното поле отляво. Колумбиецът си я настройки и шутира. Лено стигна до топката, само че не съумя да я извади.

Девет минути по-късно Дарвин Нунес получи извеждащо подаване, което отигра с глава, в опит да смъкна към Райън Гравенберх. Топката обаче се оказа прекомерно дълга за нидерландеца, който се втурна в наказателното.

В 28-ата минута Гакпо копна топката към Дарвин Нунес, който нацели гредата. Топката стигна до Луис Диас, който пък съумя да добави, само че попадението не бе зачетено поради засада още на уругвайския нападател.

Две минути по-късно Гакпо подаде към Луис Диас отляво, който реши незабавно да стреля. Вратарят на Фулъм обаче се оправи и улови. В 32-ата минута пък Раул Хименес обстрелва вратата на мърсисайдци. Нападателят стреля по земя от отдалеченост, а Келъхър отби.

Домакините имаха съществени искания за дузпа, откакто Раул Хименес се озова на земята в наказателното на Ливърпул. Контакт имаше с Гравенберх, който го натисна откъм гърба. Съдията остави играта да продължи.

В продължението на първата част Харви Елиът прати положително центриране на далечната греда, където бяха Нунес и Гравенберх. Именно вторият се опита да стреля от въздуха, само че не нацели добре топката.

LIVE | ФУЛЪМ - ЛИВЪРПУЛ 0:1

0:1 Луис Диас 11'

Съставите на двата тима:

Фулъм: 17. Лено, 21. Кастан, 4. Адарабиойо, 31. Диоп, 33. Робинсън, 26. Палиня, 10. Кеърни, 14. Де Кордова-Рийд, 20. Уилиан, 18. Перейра, 7. Хименес

Ливърпул: 62. Келъхър, 2. Гомес, 4. Ван Дайк, 78. Куанса, 84. Брадли. 10. МакАлистър, 38. Гравенберх, 19. Елиът, 18. Гакпо, 7. Диас, 9. Нунес